Opony zimowe

Firma RAFKAR-GUM z Zielonej Góry oferuje opony zimowe, przeznaczone do każdego rodzaju samochodu. Ogumienie zimowe dostępne w naszej ofercie pozwoli na wygodną eksploatację samochodu w trakcie opadów i mrozu.

Jak zbudowane są opony zimowe?

Opony zimowe wykonano z miękkiej mieszanki wulkanizowanego kauczuku wzbogaconej silikonem i krzemionką. Opony zimowe zwykle wyposażone są w bieżnik kierunkowy i głębokie lamele, dzięki którym skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe. Bieżnik opony zimowej swoim kształtem przypomina literę „V”, dzięki temu ogumienie zimowe wykazuje znakomitą przyczepność do nawierzchni i optymalną stateczność nadwozia.

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Początki sezonu zimowego nie są oczywiste. Jednego dnia leje deszcz, następnego dnia można pojechać na plażę. Powszechnie przyjęto, że zimówki najlepiej założyć, kiedy średnia temperatura dzienna spadnie poniżej 7℃. Niestety nie jest to takie proste. Jeżeli opony, na których jeździliśmy w sezonie letnim są mocno zużyte, a na powierzchni bieżnika pojawiły się przetarcia lub pęknięcia (!) lepiej wymienić opony wcześniej. Takie rozwiązanie ma dodatkowe korzyści – jeżeli zdecydujesz się na wymianę opon w październiku, nie będziesz musiał czekać w długiej kolejce.

Co stanie się, jeśli nie zmienisz ogumienia na czas?

Opony niedostosowane do aury pogodowej tracą swoje właściwości jezdne. Konsekwencją korzystania z nieprawidłowego rodzaju opon jest:

• wydłużenie drogi hamowania,
• niska przyczepność,
• zwiększone ryzyko poślizgu,
• szybkie zużycie opon,
• głośna jazda.

Podobne konsekwencje dotyczą jazdy na starych oponach. Jeżdżenie na nich grozi pęknięciem i kolizją. Jeżeli Twoje opony nie nadają się do użytku, a nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, skorzystaj z oferty outletu z oponami – znajdziesz tam topowe modele w zatrważająco niskiej cenie.

Jakie mieszanki znajdziesz w naszej ofercie?

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór opon zimowych. Produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Michelin czy Pirelli. Oferta obejmuje opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz opony nietypowe. Jeżeli szukasz mieszanki zimowej w przystępnej cenie, nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę.

Wyświetlanie 1–16 z 68 wyników