Opony zimowe

Opony zimowe – zarówno do samochodów dostawczych, jak i osobowych

Oferujemy opony zimowe, przeznaczone do każdego rodzaju samochodu. Ogumienie zimowe pozwoli na wygodną eksploatację pojazdu w trakcie opadów i mrozu. Zapraszamy do kontaktu!

Jak zbudowane są opony zimowe?

Opony zimowe wykonano z miękkiej mieszanki wulkanizowanego kauczuku wzbogaconej silikonem i krzemionką. Są wyposażone w bieżnik kierunkowy i głębokie lamele, dzięki którym skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe. Bieżnik opony zimowej kształtem przypomina literę „V”, dzięki czemu wykazuje ona znakomitą przyczepność do nawierzchni i optymalną stateczność nadwozia.

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Początki sezonu zimowego nie są jasno zdefiniowane, ponieważ pogoda w tym okresie jest szczególnie nieprzewidywalna. Powszechnie przyjęto, że zimówki najlepiej założyć, kiedy średnia temperatura dzienna spadnie poniżej 7℃. Niestety nie jest to takie proste. Jeżeli opony, na których jeździłeś w sezonie letnim, są mocno zużyte, a na powierzchni bieżnika pojawiły się przetarcia lub pęknięcia, lepiej wymienić je wcześniej. Takie rozwiązanie ma dodatkowe korzyści – jeżeli zdecydujesz się na wymianę opon w październiku, nie będziesz musiał czekać w długiej kolejce.

Co stanie się, jeśli nie zmienisz ogumienia na czas?

Opony niedostosowane do pogody tracą swoje właściwości jezdne. Konsekwencjami korzystania z nieprawidłowego rodzaju opon są:

  • wydłużenie drogi hamowania,
  • niska przyczepność,
  • zwiększone ryzyko poślizgu,
  • szybkie zużycie opon,
  • głośna jazda.

Podobne skutki dotyczą jazdy na starych oponach. Jeżdżenie na nich grozi pęknięciem i kolizją. Jeżeli Twoje opony nie nadają się do użytku, a nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, skorzystaj z oferty outletu z oponami – znajdziesz tam topowe modele w przystępnych cenach.

Jakie mieszanki znajdziesz w ofercie?

Proponujemy duży wybór opon zimowych. Produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Michelin czy Pirelli. Oferta obejmuje opony do pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz opony nietypowe. Jeżeli szukasz mieszanki zimowej w przystępnej cenie, nie zwlekaj i sprawdź ofertę!

Wyświetlanie 1–16 z 68 wyników