Opony letnie

Odpowiedni rodzaj ogumienia, dopasowany do pojazdu i panującej pory roku jest istotny, ponieważ odgrywa niebagatelną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.
Dlatego nasza hurtownia z Zielonej Góry oferuje opony letnie, pochodzące od światowych producentów, które dzięki wysokiej odporności na użytkowanie, doskonale sprawdzą się w przypadku wszystkich samochodów, szczególnie tych, którymi pokonuje się znaczne odległości.

Jak zbudowane są opony letnie?

Oponę letnią wyprodukowano z kauczuku i siarki. Takie połączenie nazywamy wulkanizowanym kauczukiem lub po prostu „gumą”. Uzyskana mieszanka jest twarda i starcza na dłużej niż mieszanki miękkie. Gładka powierzchnia ogumienia letniego zapewnia cichą i płynną jazdę. Na powierzchni bieżnika widać kilka rowków i lamelków (najczęściej 3- 8), które odprowadzają wilgoć. Kolisty obrys bieżnika zapewnia stateczność podwozia i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Kiedy najlepiej wymienić opony na letnie?

Wiele osób zastanawia się kiedy najlepiej wymienić opony zimowe na letnie? Przyjmuje się, że graniczna średnia dobowa temperatura to 7 ℃. Jednak nie tylko temperatura ma znaczenie. Ważna jest kondycja opon. Jeżeli przejechaliśmy na nich kolejny sezon i są wyraźnie „zajechane” nic nie stoi na przeszkodzie, aby opony wymienić wcześniej. Wulkanizację można wykonać już w marcu – unikniemy wtedy miejsca w kolejce. Jeżeli poruszamy się autem głównie wieczorem i w nocy, kiedy temperatura jest niższa, a czasami spada poniżej zera, lepiej poczekać z wymianą opon na letnie.

Co stanie się, jeśli nie wymienisz opon na czas?

W trakcie upałów asfalt nagrzewa się do 50 – 60 ℃. Z taką temperaturą doskonale radzi sobie mieszanka twarda, czyli ogumienie letnie. Duża sztywność, brak ugięcia w zakręcie, mniejsze tarcie, dobre hamowanie – to wszystko zapewniają opony letnie. Nieprawidłowe dobranie opon skutkuje wydłużeniem drogi hamowania, dużym hałasem, szybszym zużyciem opon i poślizgiem.

Jakie opony znajdziesz w naszym asortymencie?

W naszym asortymencie znajdziesz opony na sezon letni, wykonane z odpowiedniej mieszanki gumy, wyposażone w bieżnik asymetryczny, symetryczny lub kierunkowy. Proponowane przez nas opony doskonale odprowadzają wodę podczas jazdy i zapewniają odpowiednią przyczepność. Oferujemy ogumienie o zróżnicowanym profilu i wielkości, nadające się zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych i ciężarowych. Nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę!

Wyświetlanie 1–16 z 35 wyników