Opony letnie

Opony letnie – niezbędne wyposażenie samochodów osobowych i innych

Oferujemy opony letnie pochodzące od światowych producentów. Odpowiedni rodzaj ogumienia, dopasowany panującej pory roku, jest konieczny do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Zapraszamy!

Jak są zbudowane opony letnie?

Oponę letnią wyprodukowano z kauczuku i siarki. Takie połączenie nazywamy wulkanizowanym kauczukiem lub po prostu „gumą”. Uzyskana mieszanka jest twarda i starcza na dłużej niż mieszanki miękkie. Gładka powierzchnia ogumienia letniego zapewnia cichą i płynną jazdę. Na powierzchni bieżnika widać kilka rowków i lamelków (najczęściej 3-8), które odprowadzają wilgoć. Kolisty obrys bieżnika zapewnia stateczność podwozia i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Kiedy najlepiej wymienić opony na letnie?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej wymienić opony na letnie. Przyjmuje się, że graniczna średnia dobowa temperatura to 7 ℃. Jednak nie tylko temperatura ma znaczenie. Ważna jest kondycja opon. Jeżeli przejechaliśmy na nich kolejny sezon i są wyraźnie zużyte, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić je wcześniej. Wulkanizację można wykonać już w marcu – unikniesz wtedy miejsca w kolejce. Jeżeli poruszasz się autem głównie wieczorem i w nocy, kiedy temperatura jest niższa, a czasami spada poniżej zera, lepiej poczekać z wymianą.

Co stanie się, jeśli nie wymienisz opon na czas?

W trakcie upałów asfalt nagrzewa się do 50-60℃. Z taką temperaturą doskonale radzi sobie mieszanka twarda, czyli ogumienie letnie. Duża sztywność, brak ugięcia w zakręcie, mniejsze tarcie, dobre hamowanie – to wszystko zapewniają opony letnie. Nieprawidłowe dobranie opon skutkuje:

  • dużym hałasem,
  • szybszym zużyciem opon,
  • wydłużeniem drogi hamowania,
  • poślizgiem.

Jakie opony znajdziesz asortymencie?

Zapewniamy opony na sezon letni, wykonane z odpowiedniej mieszanki gumy, wyposażone w bieżnik asymetryczny, symetryczny lub kierunkowy. Proponowane produkty doskonale odprowadzają wodę podczas jazdy i gwarantują odpowiednią przyczepność. Oferujemy ogumienie o zróżnicowanym profilu i wielkości, nadające się zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych i ciężarowych. Nie zwlekaj i sprawdź ofertę!

Wyświetlanie 1–16 z 35 wyników