felgi samochodowe

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór felg samochodowych pochodzących od renomowanych producentów. Produkty wyróżnia znakomity design i duża wytrzymałość. Jeżeli szukasz felg w dobrej cenie, odwiedź nasz salon w Zielonej Górze lub złóż zamówienie z dostawą.

Felgi stalowe

Wśród zalet felg stalowych należy wymienić dużą wytrzymałość i niską cenę. Proces produkcji felg stalowych obejmuje obróbkę tarczy i obręczy. Elementy felgi poddawane są specjalistycznym procesom chemicznym: fosforowaniu i lakierowaniu. Po zbadaniu szczelności i właściwości fizycznych elementów można przystąpić do montażu felgi. Otrzymany produkt cechuje dobra odporność na uszkodzenia i duża masa właściwa. Ich minusem jest niskie przewodzenie ciepła – oznacza to gorsze chłodzenie hamulców. Stan felg najlepiej sprawdzić w trakcie wymiany opon letnich na zimowe – felgi są wtedy czyste i widać wszystkie uszczerbki. Felgę stalową należy dobierać na podstawie średnicy, liczby otworów montażowych i preferencji wizualnych kierowcy.

Felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe to sposób na zmniejszenie masy pojazdu i świetny wygląd. Niestety decydując się na alufelgi, trzeba być świadomym kilku wyrzeczeń. O felgi z aluminium trzeba dbać bardziej niż o felgi stalowe. Do ich czyszczenia przeznaczono specjalne preparaty, które nabłyszczają i zabezpieczają powierzchnię felgi. Wybierając alufelgi należy zwrócić uwagę na wskaźnik ET (offset, odsadzenie felgi). Współczynnik ten informuje nas o odległości płaszczyzny symetrii felgi od odległości płaszczyzny poziomej piasty. Prawidłowo dobrane ET to gwarancja, że po montażu nie będzie luzów. Jeżeli nie wiesz czy w naszej ofercie znajdziesz felgę idealną do swojego auta, skontaktuj się z naszym fachowcem. Chętnie pomożemy!

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników