felgi samochodowe

Felgi samochodowe – stalowe i aluminiowe od cenionych producentów

Proponujemy duży wybór felg samochodowych pochodzących od renomowanych producentów. Produkty wyróżnia znakomity design i duża wytrzymałość. Jeżeli szukasz felg w dobrej cenie, odwiedź nasz salon w Zielonej Górze lub złóż zamówienie z dostawą!

Felgi stalowe

Wśród zalet felg stalowych należy wymienić dużą wytrzymałość i przystępną cenę. Proces produkcji obejmuje obróbkę tarczy i obręczy. Elementy felgi są poddawane specjalistycznym procesom chemicznym: fosforowaniu i lakierowaniu. Po zbadaniu szczelności i właściwości fizycznych elementów można przystąpić do montażu. Otrzymany produkt cechuje wysoka odporność na uszkodzenia i duża masa właściwa. Ich minusem jest niskie przewodzenie ciepła – oznacza to gorsze chłodzenie hamulców. Stan felg najlepiej sprawdzić w trakcie wymiany opon letnich na zimowe – felgi są wtedy czyste i widać wszystkie uszczerbki. Należy je dobierać na podstawie średnicy, liczby otworów montażowych i preferencji wizualnych kierowcy.

Felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe to sposób na zmniejszenie masy pojazdu i świetny wygląd. Jednocześnie wybór alufelg wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Trzeba o nie dbać bardziej niż o stalowe. Do ich czyszczenia przeznaczono specjalne preparaty, które nabłyszczają i zabezpieczają powierzchnię. Wybierając alufelgi, należy zwrócić uwagę na wskaźnik ET (offset, odsadzenie felgi). Współczynnik informuje o odległości płaszczyzny symetrii felgi od odległości płaszczyzny poziomej piasty. Prawidłowo dobrane ET to gwarancja, że po montażu nie będzie luzów. Jeżeli nie wiesz, czy w ofercie znajdziesz idealną felgę do swojego auta, skontaktuj się z naszym fachowcem. Chętnie pomożemy!

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników