Blog

Co można znaleźć w hurtowni opon?

Hurtownia opon z urozmaiconym asortymentem

Jednym z podstawowych obowiązków każdego właściciela pojazdu jest regularna wymiana opon. Standardowo powinniśmy robić to dwa razy do roku - przed sezonem letnim, a następnie przed sezonem zimowym. Okazuje się, że zdecydowana większość kierowców w naszym kraju przestrzega tej zasady, chociaż oczywiście nadal zdarzają się niechlubne wyjątki. Po pewnym czasie eksploatacji zarówno opony zimowe, jak i letnie mogą ulec zniszczeniu. Wtedy najczęściej kierujemy swoje kroki do hurtowni opon, gdzie możemy…

Cechy dobrych opon zimowych

zimowe

Opony zimowe, tzw. zimówki, przystosowane są do jazdy w zimowych warunkach pogodowych, a więc gdy temperatury spadają poniżej 5-7°C, a na drogach może pojawiać się śnieg, lód, błoto pośniegowe itd. Ich właściwości wynikają przede wszystkim z odpowiednio przygotowanej mieszanki gumowej, jak i specjalnej konstrukcji bieżnika. Czym wyróżniają się opony zimowe? Opona zimowa jest zupełnie inna od opony letniej pod wieloma względami, chociaż nie wszystkie różnice są dostrzegalne na pierwszy rzut…

W jaki sposób zbudowana jest opona?

opona

Wydawać by się mogło, że budowa opony samochodowej nie jest zbyt skomplikowana, tymczasem tak naprawdę jej konstrukcja składa się z wielu warstw o odmiennych parametrach i funkcjach. Każda z nich wpływa na właściwości jezdne, komfort, a także nasze bezpieczeństwo. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze elementy konstrukcyjne każdej opony, krótko charakteryzując specyfikę oraz najważniejsze funkcje każdej warstwy. Najważniejsze elementy konstrukcyjne opony Bieżnik - wierzchnia warstwa opony odpowiadająca za bezpośredni kontakt opony…

Charakterystyka opon letnich

letnie

Opony letnie to rodzaj ogumienia, z którego najczęściej korzystają kierowcy w naszym kraju. Niestety wiele osób jeździ na nich również zimą, co nie jest dobrą praktyką, gdyż ich właściwości - jak sama nazwa wskazuje - przystosowane są do zastosowania w miesiącach letnich. W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy opon letnich. Dowiesz się, jakie właściwości wpływają na ich skuteczność i niezawodność. Najważniejsze właściwości opon letnich Opony letnie wykonane są z mieszanki…

Jak prawidłowo dobrać opony samochodowe do felg?

Rozmiar opony

Prawidłowo dobrane ogumienie to sprawa kluczowa w przygotowaniu samochodu do jazdy. Rodzajów opon jest mnóstwo, a takie kategorie jak zimowe, letnie czy wielosezonowe to tylko niektóre z kryteriów. Nawet najlepszy zestaw opon może okazać się bezużyteczny, jeśli niewłaściwie określimy ich rozmiar. (więcej…)

Opony samochodowe – przegląd rozwiązań

Wybór opon

Dobre opony to podstawowe i niezbędne wyposażenie każdego samochodu. Ich właściwy dobór wynika z wielu czynników (rozmiar, przeznaczenie na określoną porę roku), lecz tym najważniejszym niezmiennie pozostaje rodzaj bieżnika, który determinuje zachowanie się pojazdu na drodze. Odpowiednio dobrane opony samochodowe są kluczowym aspektem, który wpływa na bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i pozostałych uczestników ruchu, warto więc wnikliwie przeanalizować dostępną na rynku ofertę pod kątem swoich potrzeb oraz oczekiwań. (więcej…)

Bieżnik opony – jak go sprawdzić?

bieżnik opon

Komfort i bezpieczeństwo jazdy są w dużej mierze uzależnione od ogumienia samochodowego. Tylko odpowiednie parametry opon mogą zagwarantować ich optymalną przyczepność na drodze. Dlatego tak istotne jest, aby regularnie sprawdzać ich stan, a w razie potrzeby bez zwłoki dokonać wymiany. Kontrola taka musi dotyczyć zwłaszcza bieżnika opony. Sprawdź, na czym dokładnie polega. (więcej…)

Jak długo można jeździć na oponach?

opony

Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Ma na nie wpływ nie tylko zachowanie odpowiedniej prędkości i uważne prowadzenie samochodu, ale też jego sprawność. Właściciele aut dosyć często bagatelizują obowiązek regularnej wymiany ogumienia. Znacznie podwyższa to ryzyko spowodowania wypadku. Jak często należy wymieniać opony? (więcej…)

Opony – nowości rynkowe

opony

Coraz lepsze parametry, wytrzymałość i komfort jazdy – to oferują nam producenci opon. Chcąc sprostać niemały oczekiwaniom kierowców, wykorzystują zaawansowaną technologię, tak aby ogumienie było niezawodne oraz trwałe. Apetyty właścicieli aut ciągle rosną, dlatego firmy prześcigają się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Jakie produkty pojawiły się ostatnio na rynku ogumienia samochodowego? Oto przegląd najciekawszych. (więcej…)

Jak prawidłowo wybrać opony?

sklep opony

Bezpieczeństwo podczas jazdy powinno być  priorytetem każdego kierowcy i właściciela samochodu. Na zwiększenie standardu bezpieczeństwa ogromny wpływ ma ogumienie naszego pojazdu. Jak zatem dokonać prawidłowego wyboru opon? Przed zakupem nowych opon warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mają znaczenie dla naszego bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. (więcej…)